Klávesové zkratky na tomto webu - základní
Přeskočit hlavičku portálu

Pevnost Evropy určuje nejslabší článek

17. 06. 2017 12:17:17
Mysleli jste, že budu psát o Maďarsku? Slabý článek poznáme často podle toho, že na něj útočí nepřátelé. Na Maďarsko ale útočí jen lidé tvářící se jako přátelé. Slabost způsobuje nákaza politickou korektností.

Jak jsem psal dřív, tou opravdu nejdůležitejší hodnotu, kterou bychom měli bránit, je PRAVDA. Nejhorší je, když se proti pravdě bojuje pod praporem nějakých vyšších hodnot, jako je třeba ohleduplnost, abychom někoho neurazili. Ale PRAVDA je tou nejvyšší hodnotu. Mě osobně uráží politická korektnost, která způsobuje, že lidé se pravdy začali bát. Každý pravdu samozřejmě cítí, nikomu ale není příjemné, když při jejím vyslovení je označován za rasistu, nacistu, sexistu, xenofoba nebo jiným hnusným slovem, které mu může zničit život, když to řekne pravomocí obdařený blb. Naše životy totiž řídí lidé alternativních mravů a mnozí z nás jsou živobytím závislí na jejich přízni. Následkem toho se lidé začnou chovat podle známého přísloví - mluviti stříbro, mlčeti zlato. Ani to však nevystihuje dostatečně realitu. Lidé jsou nuceni nejen skrývat pravdu, ale i své pocity. Poté, co utahaní zaměstnanci absolvují motivační školení k vyšším výkonům, musí pak předstírat nadšení a štěstí, a ve vlastním zájmu zase držet hubu.

To přísloví "mlčeti zlato" je samozřejmě na místě, když jde o tlachání politiků, kteří jsou tváří v tvář zločinu ochotni vyjádřit rozhořčení, zapalovat svíčky, držet se přitom za ruce a falešně zpívat. Jsou odhodláni udělat naprosto všechno, co je zbytečné a vůbec nebude účinné, protože se nesmí dotknout jemnocitu zločinců, kteří jsou také jejich voliči. Dokonce s modlením musí být opatrnější, protože by se mohly urazit menšiny modlící se k jinému Bohu.

Pokud ovšem o něco jde, ve válce by muži mlčet neměli, jak zpíval Karel Kryl. A my jsme ve válce. Ve válce proti pravdě. Lidé jsou ohlupováni a zastrašováni tak, že přestávají věřit nejen v sílu pravdy, ale jakýchkoli jiných hodnot, které jejich předkové zastávali. Dokonce začínají ztrácet povědomí o jejich existenci, protože jsou přesvědčováni, že jsou překonané, že se jich musí zbavit. Nesmějí přiznat ani nepříjemné pocity z pochybností a musí předstírat nadšení a radostnou příslušnost k jednotnému šiku. Jásání davů v Severní Koreji už nám taky nebude připadat tak absurdní, jako dřív.

Obyvatelé západní Evropy, zejména Němci, poznamenaní válečnou vinou předků, jsou ochotni raději se nechat zotročit, než aby je někdo mocný označil za rasisty. Ale proč trpí Švédsko, které bylo za války neutrální, nemá na svědomí současné zbídačování muslimských zemí a naopak uprchlíky zpočátku nadšeně vítalo? Proč i ono je terčem útoků teroristů?

Právě v takových zemích, kde míra rozkladu je nejvyšší, kde zkáza je bagatelizována a kde vládnoucí strany uzavřely dohody, aby v nadcházejících volbách zabránily lidu vzít moc znovu do vlastních rukou, právě v takových zemích, kde pravda živoří, chudá jak řeholnice, oděna v díry, teroristé útočí nejvíc. Ani zvolení černošky do čela jedné politické strany Švédům nepomohlo od jejich nenávisti.

I když je to dost pozdě, i Švédsko nyní přiznává, že přijmout takové množství uprchlíků bylo neuvážené (bez politické nekorektnosti hovadina). Politici se k tomu ale staví podobně, jako ODS a TOP09 k našim domácím problémům: "To my jsme všechno z*urvili, proto nejlíp víme, jak to napravit", a žádají důvěru občanů.

Pokud se zbavíme ochoty bránit hodnoty a mravy zděděné po předcích, nikdo pak nebude ochoten tento stát bránit. Co bychom vlastně bránili, když stát budeme mít jen od toho, aby nám určoval výši daní? Nikdo nebude bránit naše "elity", kterými stejně většina pohrdá a všichni budou poslušně jásat, až jim bude někdo podřezávat krky.

Pokud nechceme dospět k takovým koncům, připojme se raději k pevným článkům staré dobré Evropy, které si křesťanské hodnoty hodlají zachovat a jsou na ně hrdí. U nás volby zatím svůj význam mít mohou, takže přeji všem, abychom se vyvarovali dát hlas skutečným nepřátelům. To jest stranám a jednotlivcům, kteří se v minulosti vyslovovali pro kontrolu svobody slova ve jménu jakýchkoli vyšších hodnot. Nedovolme politikům omezovat svobodu projevu různými zákony, které jsou zločinem proti pravdě, protože se ji snaží označovat za projevy nenávistné, hanlivé, popíračské nebo propagující cosi zakázaného jenom proto, že je ta pravda někomu nepříjemná.

A rozhodně se zamysleme nad tím, jestli my nejsme ti špatní. Na čí straně v boji proti pravdě náš stát dnes stojí a kde chceme, aby stál po volbách.

Autor: Jan Hink | sobota 17.6.2017 12:17 | karma článku: 33.32 | přečteno: 1045x

Další články blogera

Jan Hink

Strčte si svou lásku k cizincům někam, když nejste schopni tolerance k bližním

Nikoho jmenovitě touto výzvou neoslovuji, ale předpokládám, že se někdo potrefený ozve. Falešné konání dobra se liší od toho pravého v mnohém. Který druh dobra šíříte vy?

25.7.2017 v 10:17 | Karma článku: 41.94 | Přečteno: 2174 | Diskuse

Jan Hink

Test české tolerance v burkinách na Mácháči

Redaktorka Idnes si podle článku vyzkoušela, jako je být v kůži muslimky mezi Čechy. Výsledek nebyl překvapivý, ale já jsem dospěl k opačnému závěru, než ona.

20.7.2017 v 10:17 | Karma článku: 48.35 | Přečteno: 14401 | Diskuse

Jan Hink

Trump pochválil Macronovi manželku. To je zase aféra!

Komu to přinese větší problémy? Trumpovi, který je v podezření, že lhal, nebo Macronovi za to, jak na to reagoval? Bude Macron doma bit?

16.7.2017 v 10:17 | Karma článku: 38.85 | Přečteno: 1691 | Diskuse

Jan Hink

Pryč s oslovením "ladies and gentlemen"

Možná vám připadá, že zase někdo vymýšlí blbosti. Provozovatel londýnského metra to však pokládá za rozumné. Tu blbost jsem si nevymyslel, zdroj uvádím. Změna mi však dává smysl, protože příčina je skutečně v genderové nenávisti.

15.7.2017 v 10:17 | Karma článku: 35.74 | Přečteno: 1238 | Diskuse

Další články z rubriky Politika

Jan Dvořák

Gazdík by měl jít za hlasem...

Gazdíkovi stanaři ke všeobecnému zděšení veřejnosti nereflektovali na velkorysou nabídku lidovců, že ti nejvybranější z nich by měli šanci dostat se na poslaneckou výplatnici po jejich zádech přifařením na křesťanské kandidátky.

25.7.2017 v 17:51 | Karma článku: 21.15 | Přečteno: 454 | Diskuse

Milan Šarapatka

Lidovci se možná ani nedostanou do Sněmovny

Koalice Lidovci a Starostové se zhroutila. Poslaly ji ke dnu lidovecké veletoče. Otázkou ale je, zda Lidovcům její vypovězení vstup do Sněmovny vůbec zajistí.

25.7.2017 v 17:45 | Karma článku: 22.20 | Přečteno: 628 |

Josef Káles

Braňme svobodné a demokratické obce

Zrušení obecních zastupitelstev a zavedení samovlády přímo voleného starosty, to je nový nápad hnutí ANO a Andreje Babiše.

25.7.2017 v 17:16 | Karma článku: 12.20 | Přečteno: 147 | Diskuse

Oldřich Šrámek

Fanoušci Nohavici jsou v šoku…

Na Super.cz byla popsána veřejná náklonnost prý nejbohatšího českého zpěváka Jaromíra Nohavici k velmi kontroverznímu politikovi Okamurovi, který ač sám údajně imigrant, ne tedy syn moravské matky, tvrdě kritizuje muslimy

25.7.2017 v 16:49 | Karma článku: 31.77 | Přečteno: 1573 | Diskuse

Karel Trčálek

Strčte si svou toleranci k bližnímu někam, když nejste schopni lásky k cizincům

Odmítám jakékoliv omezování nelíbívých projevů. Každý čtenář má právo tento článek nečíst, oponovat mu v diskuzi, komentovat ho. Nebo i zesměšnit, kdybych se ovšem nezesměšnil už sám. A máme tady další test tolerance

25.7.2017 v 16:10 | Karma článku: 15.89 | Přečteno: 852 | Diskuse
Počet článků 57 Celková karma 35.93 Průměrná čtenost 1723

Vývojář softwaru, zastánce zdravého rozumu a svobody projevu. Odmítám jakékoli omezování nelíbivých projevů, neboť každý posluchač má právo takový projev neposlouchat, oponovat v diskusi, sám ho kometovat nebo zesměšnit, pokud se mluvčí nezesměšní sám.

Seznam rubrik

Napište mi

Vzkaz autorovi


Zbývá 1000 znaků.


Toto opatření slouží jako ochrana proti webovým robotům.
Při zapnutém javaskriptu se pole vyplní automaticky.


více


Najdete na iDNES.cz

mobilní verze
© 1999–2017 MAFRA, a. s., a dodavatelé Profimedia, Reuters, ČTK, AP. Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí, šíření či dalšího zpřístupňování článků a fotografií je bez souhlasu MAFRA, a. s., zakázáno. Provozovatelem serveru iDNES.cz je MAFRA, a. s., se sídlem
Karla Engliše 519/11, 150 00 Praha 5, IČ: 45313351, zapsaná v obchodním rejstříku vedeném Městským soudem v Praze, oddíl B, vložka 1328. Vydavatelství MAFRA, a. s., je členem koncernu AGROFERT.